Categories
Zagadki

Jak myślicie, gdzie jest Zuza w naszym krótkim reportarzu? Dodać należy, że nie zastosowaliśmy tutaj żadnych ulepszaczy, ani sztucznego echa. Dodać też należy, że Zuzanna miała ze sobą magnetofon szpulowy marki ZK140 i na tym to nagrała :)

23 replies on “Jak myślicie, gdzie jest Zuza w naszym krótkim reportarzu? Dodać należy, że nie zastosowaliśmy tutaj żadnych ulepszaczy, ani sztucznego echa. Dodać też należy, że Zuzanna miała ze sobą magnetofon szpulowy marki ZK140 i na tym to nagrała :)”

Ooo, ja bym stawiała na klatkę schodową, ale wiem z własnych doświadczeń, że w małym pustym pomieszczeniu może być duże echo. Ale w magnetofon szpulowy nie uwierzę za nic, za dobra jakość no i brak charakterystycznego szumu, a poza tym chyba w takich magnetofonach nie można zwiększyć czułości mikrofonu.

No cóż, to był po prostu puściuteńki pokój w kamienicy. I żeby nie było, on est naprawdę niewielki, może kilkanaście metrów ma i w miarę wysoki, bo w końcu to stare budownictwo, ale ten pogłos jest, a dziś to już niestety raczej był, genialny. Był, bo dziś pewnie stoją tam już jakieś meble, ale jeśli przypadkiem nie stoją, zamierzam naprawdę tam zaśpiewać. Tylko nie wiem co.

hehehe mnie to się skojarzyło jakby Zuza była w bębnie jakiejś wielkiej pralki 😀
jasne wiem, że nie, to tylko skojarzenie 😀

A może inaczej.
Nagranie było zrobione na magnetofonie szpulowym w jakimś małym pomieszczeniu, a efekt echa był sztucznie stworzony.

Mój komentarz był niejasny, więc doprecyzuję:
Nie prawdą jest wg mnie nagranie na magnetofonie szpulowym. Brzmi to jak Ollympus. 😉
A końcówka nie jest naturalnie zwolniona po przez wciąganą taśmę, gdyż w przypadku nagrywania dźwięk by wówczas przyspieszył, a nie zwolnił, jak i widoczne były by w tym miejscu zniekrztałcenia.

W tytule tego wpisu zostało zapisane jedno kłamstwo. Kolejna zagadka to pytanie, która jego część nie jest prawdą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *